Szkolenia z zakresu magazynowania energii dla studentów kierunku IOŹE
21 października 2024

W dniu 17 października o godzinach 9:00 – 11:00 w Laboratorium Inżynierii OZE na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej odbyło się spotkanie szkoleniowe z przedstawicielami firmy Memodo GmbH oraz firmy Sungrow. Memodo to doświadczony dystrybutor komponentów fotowoltaicznych oraz ekspert w dziedzinie magazynowania energii. Firma oferuje szerokie portfolio produktów za pośrednictwem nowego portalu internetowego B2B dla firm: www.memodo.pl . Studenci mogą uczestniczyć dzięki podjętej współpracy w cyklu szkoleń webinariowych pod nazwą 𝐌𝐞𝐦𝐨𝐝𝐨 𝐄𝐧𝐞𝐫𝐠𝐲 𝐒𝐭𝐨𝐫𝐚𝐠𝐞 𝐃𝐚𝐲𝐬 𝟐𝟎𝟐𝟒.

Sungrow to światowy lider produkcji falowników fotowoltaicznych, który dostarcza rozwiązania do produkcji czystej energii. Studenci będą mogli się zapoznać z najnowszą ofertą w tym zakresie.

W ramach spotkania zaprezentowany został sprzęt i urządzenia branży OZE firmy Sungrow w mobilnym busie. Prezentowane były różne rozwiązania falowników, magazynów energii oraz ładowarek do samochodów elektrycznych. Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztof Kondratowicz z Sungrow oraz Łukasz Machała z Memodo. Studenci otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu. Obie firmy są zainteresowane współpracą z Wydziałem w zakresie dydaktycznym i szkoleniowym.