Studenci V semestru MiBM w firmie DMG MORI w Pleszewie
21 października 2024

W dniu 15 października 2024 r. odbyła się wycieczka studentów V semestru Mechaniki i Budowy Maszyn na organizowany przez firmę DMG MORI w Pleszewie Open House.

Organizowany przez firmę dzień otwarty był okazją aby zwiedzić zakład produkcyjny obrabiarek sterowanych numerycznie oraz zapoznać się z całą linią montażową maszyn. Studenci mieli szansę zobaczyć halę obrabiarek XXL na której odbywało się wytwarzanie największych elementów konstrukcyjnych maszyn. Dodatkowo swoje stanowiska wystawiły firmy współpracujące z DMG MORI które prowadziły pokazy narzędzi do skrawania, systemów mocowań oraz rozwiązań automatyzacji linii produkcyjnych. Studenci mieli możliwość zobaczenia jak wykonywane są obrabiarki CNC od korpusu, przez montaż poszczególnych systemów sterowania do pierwszego uruchomienia sprawnej obrabiarki.