Wielki finał III edycji konkursu eWIM

Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej wyłoni najlepszych konstruktorów!

Już 11 czerwca na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej odbędzie się finał III edycji ogólnopolskiego konkursu „eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny” organizowany przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, których zadaniem jest budowa pojazdów elektrycznych na bazie zestawów startowych otrzymanych od organizatora. Podczas finału, pojazdy konkursowe zostaną ocenione w kategorii projektowej, w której szczególną wagę stanowią wprowadzone rozwiązania konstrukcyjne. Drugą kategorią konkursu jest wyścig na specjalnie zbudowanym torze przeszkód, gdzie istotne będzie uzyskanie najkrótszego czasu przejazdu.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia zostanie udostępniony bliżej terminu finału.

Relacja z edycji 2023:

Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej wyłonił najlepszych konstruktorów! (pbs.edu.pl)