Partnerzy i sponsorzy

P.S. Trading

Firma o 32-letniej historii w dziedzinie narzędziowej, nieustannie rozwijająca swoją ofertę, zyskuje coraz większe uznanie na rynku. Aktualnie prezentuje imponujący asortyment, obejmujący ponad 5000 produktów, z głównym akcentem na akcesoria do elektronarzędzi i narzędzia ręczne. Dostępne pod markami własnymi, takimi jak Waart, DREL, JUFISTO Garden oraz Ster’g. Dzięki solidnemu doświadczeniu firma zyskuje zaufanie klientów nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdzie obecnie prowadzi sprzedaż w 17 krajach europejskich. Produkty można znaleźć w sklepach na terenie całego kraju. Z pasją i zaangażowaniem, firma kontynuuje ekspansję, zapewniając swoim klientom innowacyjne i wysokiej jakości narzędzia, zgodne z najnowszymi trendami w branży.

Waart - marka stworzona z myślą o ekspansji na rynki Unii Europejskiej, spełniając ich wysokie standardy. To nowoczesna marka dla profesjonalistów, przy wsparciu inżynierów i praktyków, oferująca narzędzia i akcesoria do elektronarzędzi.
DREL - marka stworzona dla pasjonatów majsterkowania, którzy samodzielnie dbają o swój dom i jego otoczenie. Cenią sobie zaradność i czerpią satysfakcję ze zrealizowanych projektów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem https://pstrading.com.pl/.

 

PILEA – autobusy z Bydgoszczy ARP E-Vehicles to polska spółka, której właścicielem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Od 2020 roku produkuje autobusy elektryczne pod marką PILEA. Prototyp autobusu został zaprojektowany przez polskich inżynierów, od samego początku jako auto elektryczne. Innowacyjnym rozwiązaniem, stosowanym we wszystkich modelach PILEI jest umieszczenie baterii nisko pod podłogą, co znacząco wpłynęło na obniżenie środka ciężkości autobusu i tym samym poprawiło właściwości jezdne autobusów. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu autobusy nie przechylają się na boki podczas pokonywania zakrętów, co bardzo chwalą sobie kierowcy.

ARP E-Vehicles na początku 2023 roku nawiązało współpracę z kanadyjską firmą Loop Energy – światowym producentem ogniw wodorowych i przystąpiło do realizacji projektu PILEA H2. Miesiące intensywnych prac nad tym projektem zaowocowały prezentacją, podczas wrześniowego Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi, pierwszego autobusu elektrycznego PILEA z extenderem wodorowym. Jest to elektryczny autobus „hybrydowy”, napędzany zarówno bateriami elektrycznymi jak i ogniwem wodorowym o mocy 30 kw. Dzięki takiemu rozwiązaniu PILEA H2 jest w stanie przejachać ponad 300 km na tradycyjnych bateriach oraz dodatkowe 300 km na energii pochodzącej z wodorowego ogniwa paliwowego.

Obecnie spółka oferuje trzy modele autobusów PILEA, w zależności od długości: 8,6 m, 10m oraz 12m. Komponenty do produkcji autobusów pochodzą w 60% z Polski, a pozostałe 40% z Wielkiej Brytanii, krajów Unii Europejskiej oraz Kanady i Stanów Zjednoczonych. Elektryczny silnik stosowany we wszystkich modelach autobusów został opracowany w technologii PMSM (synchroniczny z magnesami stałymi), który  gwarantuje niezawodność i doskonałe osiągi (przyspieszenie, sprawność i moc wystarczającą do pokonywania nawet najbardziej stromych wzniesień), zaś system rekuperacji energii odzyskuje ją podczas hamowania. Dzięki temu autobus jest ekonomiczny w eksploatacji i zużywa nawet o 30-40% mniej energii.

 

Grupa Geberit jest europejskim liderem w branży produktów sanitarnych. Działa globalnie jako zintegrowana grupa posiadająca silną pozycję na lokalnych rynkach europejskich. Marka Geberit to przede wszystkim innowacyjność, trwałość i szeroko pojęta ekologia procesu produkcji. Geberit oferuje szeroki zakres produktów w branży technologii sanitarnej oraz wyposażenia łazienek. Grupa Geberit ma swoją siedzibę w Rapperswil- Jona w Szwajcarii i zatrudnia ponad 12,000 pracowników w ponad 40 krajach. Zakłady we Włocławku i w Kole zajmują się produkcją ceramiki sanitarnej. Zakład w Ozorkowie zajmuje się produkcją elementów akrylowych i metalowych. Spółki w Warszawie i Łodzi zajmują się serwisem i sprzedażą.

 

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o. (CPP) to część międzynarodowej grupy Cereal Partners Worldwide, powołanej w 1990 roku przez Nestlé SA oraz General Mills Inc. Wytwarzane przez CPP płatki śniadaniowe oraz batoniki zbożowe Nestlé są najchętniej wybieranymi przez konsumentów w Polsce wyrobami śniadaniowymi. Firma jest też jednym z największych eksporterów żywności w Polsce. Zatrudnia 900 osób w fabrykach w Toruniu, Lubiczu oraz w Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie pod Toruniem. Stawia na innowacyjność, odwagę, współpracę i rozwój. Czerpie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, korzysta z najnowszych odkryć naukowych, inspiruje się współpracą z zespołami Partnerów z całego świata. Troska o lepsze śniadanie, lepsze życie, lepszą planetę jak i lepsze miejsce pracy, to filary, które stanowią podstawę działania CPP.

 

Marba MARBA sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie konstrukcji oraz budowy maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego oraz chemicznego. Zaopatruje przedsiębiorstwa z branży spożywczej w autorskie, innowacyjne rozwiązania o wysokiej jakości wykonania. Firma zajmuje się projektowaniem i budową maszyn spożywczych, tworząc zautomatyzowane linie produkcyjne pod indywidualne wymagania i oczekiwania klienta.

Więcej informacji pod adresem: https://marba.net/

 

DPS Software Sp. z o.o. Ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia na rynku sprawiło, że DPS Software Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/ERP  wspomagających projektowanie, wytwarzanie, wykonywanie analiz inżynierskich oraz zarządzanie dokumentacją.  Firma jest pierwszym i największym w Polsce autoryzowanym dostawcą systemu SOLIDWORKS. Portfolio firmy zawiera także oprogramowanie AlphaCAM, , SolidCAM, SWOOD, DraftSight. Oprócz software’u, dostarczamy także sprzęt komputerowy, skanery peel 3D, oraz świadczymy usługi – szkolenia, wsparcie techniczne i wdrożenia.

Od początku swojej działalności, DPS Software angażuje się we wspieranie edukacji. W ciągu tego czasu dostarczyliśmy ponad 35 tysięcy licencji oprogramowania CAD/CAM/PDM do kilkuset szkół, uczelni wyższych i jednostek badawczych. 

 

Firma Polodruk specjalizuję się w świadczeniu usług poligraficznych. Kluczowym atutem jest szybki druk cyfrowy, realizowany w punkcie stacjonarnym "od ręki", lub w Bydgoszczy w drukarni na zlecenie. W zakres obsługiwanych branż wchodzą: budowlana, gastronomiczna, przemysłowa, usługowa w tym eventy i marketing, ale także obsługujemy klienta indywidualnego. Od początku działalności firma poszerza zakres swoich usług - oprócz druku wykonuje także usługi introligatorskie oraz montaże wydruków, szczególnie tych wielkoformatowych.

Więcej informacji: https://polodruk.pl/

 

KAPRAL-CAR to firma zajmująca się auto kasacją pojazdów. Działająca z upoważnienia Marszałka Województwa skupuje samochody: uszkodzone, powypadkowe, po spaleniu, po powodzi, bez ważnego badania technicznego. Firma zapewnia bezpłatny odbiór samochodu oraz wystawia zaświadczenie do Wydziału Komunikacji.

Działalność obejmuje również prowadzenie sprzedaży używanych, oryginalnych części samochodowych z 30 dniową gwarancję rozruchową.

 

 

Łącząc doświadczenie trzech pokoleń, Darpol już od 1988 r. zajmuje się produkcją, dostawami oraz naprawami części zamiennych i wyposażenia pojazdów szynowych. Bazując na precyzji i innowacyjności, z zespołem doświadczonych inżynierów, Darpol jest dziś wiodącym producentem i dostawcą podzespołów stosowanych w wagonach osobowych, lokomotywach, jednostkach trakcyjnych i tramwajach. Firma produkuje rozwiązania własne, a także projektuje je na zlecenie swoich klientów. Posiada silny zespół techniczny specjalizujących się przede wszystkim w technologiach metalu, mechanice i elektrotechnice.

Drugim filarem działalności jest obróbka metali, w tym produkcja elementów metalowych wg projektu zamawiającego. Darpol wykorzystuje przy jej realizacji m.in. takie technologie jak zaawansowane cięcie laserowe blach, gięcie, toczenie, spawanie, zgrzewanie, frezowanie.

Więcej informacji dostępnych jest na www.darpol.bydgoszcz.pl