Idea

Projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny

W myśl idei pokazujemy studia oraz zagadnienia techniczne od praktycznej strony za cel przedsięwzięcia przyjęto zapoznanie uczniów szkół ponadpodstawowych z kierunkami technicznymi poprzez budowę pojazdu elektrycznego. Chcemy pokazać, że bycie studentem kierunków technicznych i przyszła praca inżyniera może być ciekawa i kreatywna oraz dostarczać mnóstwa satysfakcji z realizacji projektów. Przedsięwzięcie ma także na celu zapoznanie z możliwościami jakimi dysponuje Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej oraz zachęcenie uczniów do podejmowania nauki na wyższych etapach edukacji.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach przedsięwzięcia zespoły mają za zadanie zbudowanie pojazdu na podstawie elementów dostarczonych przez organizatora. W finale konstrukcje przyszłych Inżynierów będą rywalizować w konkurencji design oraz sprawnościowej na specjalnie przygotowanym w tym celu torze przeszkód.

Kto może wziąć udział?

Każda szkoła ponadpodstawowa posiadająca zestaw startowy!

Jeżeli nie posiadacie zestawu, a jesteście zainteresowani wzięciem udziału czekamy na wiadomość. Liczba zestawów startowych ograniczona, rozdawana do momentu wyczerpania zapasów.