FAQ

Pytania - odpowiedzi

Zadane przez Was pytania wraz z odpowiedziami publikowane będą w tej zakładce. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z koordynatorem konkursu.

 

 

Czy jest możliwość wprowadzenia modyfikacji w obudowie deskorolki elektrycznej i przełożenie jej elementów w inne miejsce? 

W kwestii modyfikacji obudowy deskorolki dopuszczalne jest wprowadzenie zmian. Potwierdza to również regulamin: …Dopuszcza się modyfikacje w obszarze oświetlenia i obudowy oraz zmianę położenia elementów wchodzących w skład samobalansującego modułu elektrycznego. W tym zakresie należy zwrócić uwagę na utrzymanie szczelności deskorolki zbliżonej do tej którą zapewnia oryginalna obudowa tzn. o osłonięciu elektroniki przed dostępem wody.

W przypadku zmiany położenia elementów deskorolki elektrycznej należy mieć na uwadze ich trwały, bezpieczny montaż. Nie należy jednak ingerować w oprogramowanie elementów elektronicznych. Szczegóły określa regulamin: 6.Wymagania techniczne pojazdu, dwa pierwsze punkty. 

 

Czy jest możliwość zwiększenia średnicy kół? 

Modyfikacja średnicy kół jest dopuszczalna (bez ingerencji w silniki i elektroniczny układ sterowania). W kwestii zwiększenia średnicy kół należy uwzględnić, że wraz z jej wzrostem rośnie prędkość maksymalna pojazdu, a zmniejszeniu ulega przyspieszenie i hamowanie pojazdu. W regulaminie jest zapis o hamowności, która nie może być gorsza niż zestawu startowego. Rozpędzony do prędkości maksymalnej pojazd musi być w stanie wyhamować na odcinku 3m (6. Wymagania techniczne pojazdu, pkt 5.). Ponadto, zwiększenie średnicy kół nie może spowodować podwyższenia siedziska kierowcy powyżej 300 mm od podłoża (6. Wymagania techniczne, pkt. 7). W przypadku zmian w tym zakresie, odcinek hamowania zostanie sprawdzony podczas przeglądu technicznego. Z uwagi na powyższe punkty nie zalecamy jednak zwiększania średnicy kół powyżej 1,5 razy obecnej średnicy.