Wizytacja kierunku Inżynieria OZE w ramach Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”
20 stycznia 2023

Trwają wizyty ekspertów w zakresie oceny złożonych wniosków w ramach w 8. edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”.

Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej odwiedził Pan prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - jeden z najwybitniejszych polskich specjalistów w dziedzinie jakości dydaktyki uniwersyteckiej. Pan Prof. Dariusz Rott to wybitny polski literaturoznawca, kulturoznawca i medioznawca, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz profesor zwyczajny w Akademii Ignatianum w Krakowie.

Do akredytacji w ramach Programu „Studia z Przyszłością” mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), a także studia podyplomowe, studia doktoranckie i specjalności prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów. Certyfikatem wyróżniane są kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. O przyznaniu znaków jakości „Studia z Przyszłością” decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie Rzeszowskim. W Komisji zasiadają także przedstawiciele środowiska gospodarczego oraz reprezentanci Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu ocena programów kształcenia poddawanych ewaluacji jest wielopłaszczyznowa i wielośrodowiskowa, jak również odbywa się w oparciu o zróżnicowane kryteria.

Więcej na https://www.studiazprzyszloscia.pl/