Wizyta uczniów szkół średnich w Katedrze Mechatroniki i Maszyn Roboczych
25 kwietnia 2024

W dniach 16-18 kwietnia 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w Katedrze Mechatroniki i Maszyn Roboczych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych z Torunia oraz z Technikum Elektronicznego z Bydgoszczy, którzy odwiedzili nasze laboratoria. To było niezwykłe doświadczenie, podczas którego przyszli studenci mieli okazję zagłębić się w świat zaawansowanej technologii w ramach zajęć-warsztatów z zakresu obsługi nowoczesnego robota przemysłowego KUKA, cobota Dobot oraz umiejętności obsługi i programowania frezarki CNC. Uczniowie z pasją angażowali się w naukę pisania programów sterujących robotami oraz zgłębiali wiedzę w zakresie technik wytwarzania wybranych logotypów na frezarce CNC.

Mamy nadzieję, że ta wizyta była inspirującą wskazówką w ich edukacyjnej podróży.