Wizyta studentów w firmie MONDI ŚWIECIE S.A.
29 maja 2023

Studenci 2 i 3 roku Mechatroniki oraz 1 i 2 roku Mechaniki i budowy maszyn w dniach 26.05.2023 oraz 18.05.2023 mieli okazję odbyć wizytę studyjną w zakładach Mondi Świecie S.A. - międzynarodowej firmy zajmującej się przetwarzaniem i produkcją papieru.
W trakcie 5 godzinnej wizyty studenci przeszli ok. 9 km i zapoznali się z zakładem oraz poznali zakres zadań oraz wyzwań jakie stoją przed inżynierami mechatronikami i mechanikami pracującymi w działach utrzymania ruchu. Zobaczyli w jaki sposób produkowany jest papier oraz mieli okazje porozmawiać ze specjalistami z branży inżynieryjno-technicznej. Studenci odwiedzili maszynę papierniczą MP1, MP5 oraz nowoczesną maszynę MP7 (ECO7, rok budowy 2009), piec obrotowy oraz mieli okazję podziwiać panoramę Świecia z dachu kotła sodowego. Każda wizyta profilowana była pod dany profil studiów.
Dziękujemy Pani Alicji Kamińskiej za umożliwienie nam wizyty studyjnej oraz wszystkim pracownikom, którzy poświęcili nam czas i opowiedzieli o swojej pracy oraz o doświadczeniach i wyzwaniach jakie stawia przed nimi codzienność w fabryce MONDI Świecie S.A.!