Wizyta studentów w firmie Holkap na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego
17 kwietnia 2024

Studenci I roku studiów magisterskich mechaniki i budowy maszyn w ramach przedmiotu logistyka odwiedzili Holkap Magazyn Logistyczny – firmę działającą w branży magazynowania, logistyki i spedycji.

Ponad 5000m2 powierzchni magazynowej, magazyny klasy A, regały wysokiego składowania, regały przesuwne, hydrauliczne doki rozładunkowe, różnorodność stosowanych środków transportu wewnętrznego, organizacja stref przyjęcia, składowania, kompletacji i wydania towaru – to tylko część elementów i ciekawostek, które udało nam się zobaczyć na terenie odwiedzonej firmy.

Dodatkowo pozyskaliśmy wiedzę na temat stosowanego systemu informatycznego wspomagającego magazynowanie wraz z czytnikami kodów, systemu monitoringu oraz urządzeń zapewniających odpowiednie warunki magazynowe dla składowanych towarów, np. ogrzewanie nawiewowe czy urządzenia utrzymujące wymagany poziom wilgotności.

Podziękowania kierujemy do Pana Andrzeja Pawłowskiego za oprowadzenie po firmie i przekazanie praktycznej wiedzy oraz do Pana Michała Siudzińskiego z Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Dolina Narzędziowa za zorganizowanie wczorajszego spotkania.