WIM z wizytami w szkołach średnich
18 maja 2023

Koniec kwietnia był dla pracowników Wydziału okazją aby uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w zaprzyjaźnionych szkołach średnich z regionu.

W dniu 25.04 razem z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej gościliśmy w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim. Zaprezentowano tam ofertę dydaktyczną Politechniki Bydgoskiej. Uczniowie mieli okazję zgłębić informacje z zakresu Mechaniki i Budowy Maszyn, Mechatroniki, Transportu, Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii oraz Inżynierii Biomedycznej. Mieli również możliwość posmakowania lemoniady chmielowej przygotowanej przez kolegę z WTiICh.

Pokaz wirtualnego spawania, zagadnienia związane z tematyką odnawialnych źródeł energii oraz oferta dydaktyczna mechatroniki - to wybrane ciekawostki, które zaprezentowali pracownicy naszego wydziału na drzwiach otwartych w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 Bydgoszczy, które odbyły się 21.04 2023.

Poniżej relacja fotograficzna z wydarzeń