Marta Simon finalistką Pro Carton Young Designers Award 2021!
27 września 2021

Marta Simon, studentka Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej - jako jedyna reprezentantka Polski - została finalistką prestiżowego konkursu Pro Carton Young Designers Award 2021!

Doceniony projekt to seria opakowań na włóczki wełniane, który powstał w Pracowni Projektowania Opakowań w Katedrze Wzornictwa pod kierunkiem mgr Anity Szymankiewicz.
Projekt jest kompleksowy, obejmuje zarówno kreację konstrukcyjną, jak i kompatybilne opracowanie graficzne. Opakowanie zostało docenione szczególnie za swoje walory funkcjonalne. Konstrukcja zawiera kilka innowacyjnych i prostych rozwiązań, takich jak nacięcie chroniące przed zgubieniem końca włóczki lub system umożliwiający łączenie opakowań w zestawy. Pozwala to na wykorzystanie opakowań jako praktycznego organizera na włóczki.

Sukces Marty jest niebywałym osiągnięciem na światowym poziomie. Spośród 640 prac ze 109 uniwersytetów i szkół wybrano tylko 12 głównych finałowych projektów.

Ideą konkursu Pro Carton Young Designers Award 2021 jest szukanie innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych z zakresu opakowań tekturowych.

Gratulujemy!