Inauguracja III edycji eWIM
31 stycznia 2024

31 stycznia odbyła się Inauguracja III edycji ogólnopolskiego konkursu „eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny”. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej.

Na kampusie Politechniki Bydgoskiej gościliśmy reprezentantów 24 szkół ponadpodstawowych, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w konkursie. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 30 zespołów!

Przyjezdnych gości przywitał Dziekan Wydziału dr hab. inż. Piotr Aleksandrowicz, prof. PBŚ. W kolejnej części spotkania przedstawiono zespół odpowiedzialny za organizację, omówiono zasady konkursu oraz przedstawiono firmy, które dołączyły w roli partnerów do tegorocznej edycji. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Skibicki podkreślając szczególną rolę inżynierów w otaczającej nas rzeczywistości. Podczas wydarzenia każdy zespół otrzymał zestaw startowy stanowiący bazę do budowy pojazdu konkursowego. Wręczaniu towarzyszyły również maskotki patronów Politechniki Bydgoskiej – Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Inauguracja konkursu to moment, od którego uczniowie przez kolejne miesiące budować będą pojazdy elektryczne.

Nie możemy się już doczekać, jakimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi zaskoczą nas tegoroczni uczestnicy! Finał 11 czerwca na kampusie Politechniki Bydgoskiej.