II edycja finału konkursu eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny
30 maja 2023

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kibicowania zespołom ze szkół ponadpodstawowych oraz do wzięcia udziału w pikniku technicznym organizowanym w ramach II edycji finału konkursu eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny.

Wydział Inżynierii Mechanicznej oraz Koło Naukowe Pojazdów Szynowych przygotowują stanowiska wystawowe. W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursach technicznych i sprawnościowych: modelowanie 3D w programie inżynierskim, składanie konstrukcji z dokumentacji technicznej, lot dronem FPV na symulatorze oraz przejazdy na mini torze z przeszkodami.

Makita Polska przyjedzie do nas dwoma, specjalnymi demobusami wystawowymi, w których każdy fan majsterkowania znajdzie coś dla siebie. To światowy lider w produkcji i sprzedaży: elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych, a także narzędzi ogrodowych – akumulatorowych oraz elektrycznych. To również wysokiej klasy i doskonałej jakości osprzęt oraz materiały eksploatacyjne.

W jednym z namiotów będzie można spotkać TFkable, globalnego lidera rynku przewodów i systemów kablowych, posiadającym liczne zakłady produkcyjne, spółki handlowe, jednostki serwisowe oraz centra badawczo-rozwojowe w wielu krajach.

Przy stoisku DPS Software będzie możliwość zapoznania się z procesem skanowania 3D i modelowania CAD w programie inżynierskim Solidworks. DPS Software Sp. z o.o. to wiodący dostawca usług doradczych i rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/ERP  wspomagających projektowanie, wytwarzanie, wykonywanie analiz inżynierskich oraz zarządzanie dokumentacją.

Pesa Bydgoszcz jako największy producent taboru kolejowego w Polsce wprowadzi odwiedzających do świata wirtualnej rzeczywistości (VR).

Specjalnie na finał konkursu eWIM przyjedzie do nas samochód Roadshow od Huwawei!

Zapraszamy 6 czerwca na kampus Politechniki Bydgoskiej – Al. prof. S. Kaliskiego 7.