Delegacja Uniwersytetu z Gruzji
24 stycznia 2023

Politechnika Bydgoska gościła władze Kutaisi International University z Gruzji oraz przedstawicieli z gruzińskiej prowincji Imeretia. Wizyta odbyła 23 stycznia z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Gośćmi po stronie gruzińskiej byli: Zviad Shalamberidze – Gubernator Prowincji Imeretia, Ioseb Khakhaleishvili – Prezydent miasta Kutaisi, Alexandre Tevzadze – Rektor Kutaisi International University oraz Magda Magradze – Kanclerz Kutaisi International University. Urząd Marszałkowski reprezentowali  Dyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej i Rozwoju Sylwia Tubielewicz-Olejnik oraz Naczelnik Wydziału Współpracy Zagranicznej Denis Dembek.

Kutaisi International University to publiczny uniwersytet, działający od 2020 roku, oferujący trzy anglojęzyczne programy edukacyjne. Obie strony zaprezentowały ofertę oraz potencjał swoich uczelni. Rozmawiano o możliwościach podjęcia współpracy naukowej i dydaktycznej w przyszłości. Goście mieli również okazje zwiedzić wybrane laboratoria na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki, Wydziale Inżynierii Mechanicznej oraz Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.