Zajęcia edukacyjno-warsztatowe z nauczycielami z Zespołu Szkół nr 30 w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego
06 grudnia 2023

Pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej dr hab. inż. Marcin Zastempowski, prof. PBŚ; dr inż. Daniel Perczyński oraz mgr inż. Michał Gromnicki współorganizowali zajęcia edukacyjno-warsztatowe z nauczycielami z Zespołu Szkół nr 30 w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego dla uczniów z bydgoskich szkół.

Celem projektu było poznanie drogi jaką przebyli pierwsi ludzie „od krzesiwa do żarówki”. Uczestnicy zapoznali się z  historię wynalezienia żarówki oraz przedstawili krótką prezentację (praca konkursowa). Uczniowie podczas zajęć warsztatowych nabyli umiejętności praktyczne: rozniecania ognia, wykonania świec żelowych, konstruowania obwodów elektrycznych.