Z CYKLU CIEKAWE PRACE DYPLOMOWE REALIZOWANE W KATEDRZE TECHNIK WYTWARZANIA NA WIM
09 lutego 2024

Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Dawid Berendt w ramach pracy inżynierskiej podjął się rozwiązania problemu serwisowania gaźników wykorzystywanych w silnikach spalinowych pilarek. Praca dyplomowa polegała na opracowaniu metody serwisowania elektrozaworu gaźnika wykorzystywanego w silnikach spalinowych pilarek. W trakcie realizacji pracy w całości według własnego rozwiązania inżynier Dawid Berendt zaprojektował i zbudował prototyp stanowiska do serwisowania zaworów gaźnika pilarek spalinowych. Do budowy stanowiska oprócz standardowych elementów inżynier Berendt wykorzystał technologie przyrostową FFF do wytworzenie oryginalnych elementów niezbędnych do pracy układu. Obecnie funkcjonalny prototyp stanowiska jest testowany w serwisie pilarek.

Praca stanowi dobry przykład wykorzystania wiedzy i umiejętność zdobytych w toku studiów inżynierskich na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Praca została realizowania na specjalności Technologia Maszyn w Katedrze Technik Wytwarzania pod opieką dr. inż. Piotra Czyżewskiego.