Wycieczka studentów IOŹE na farmę PV
12 kwietnia 2024

Jeśli się uczyć to na realnych przykładach, na placu budowy i od profesjonalistów! W dniu dzisiejszym studenci I i II roku kierunku IOŹE Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich mieli możliwość zwiedzać farmę fotowoltaiczną w miejscowości Pakość o docelowej mocy 10MW, która właśnie jest w trakcie budowy. Wykonawcą farmy jest firma ONDE SA. Studenci przekonali jak ważne są aspekty prawidłowego montażu modułów PV oraz systemów montażowych. Jak złożone i czasochłonne są procedury administracyjne oraz jak ważne są procedury wykonawcze takich instalacji. Opiekunami zajęć terenowych byli: Pani mgr inż. Patrycja Walichnowska oraz dr inż. Adam Mroziński. Składamy podziękowania firmie ONDE SA za umożliwienie zwiedzania i przekazanie studentom inspirującej wiedzy z zakresu budowy i eksploatacji farm PV.