Wizyta uczniów z VI LO w Bydgoszczy
29 listopada 2021

W dniu 25.11.2021r. mieliśmy przyjemność gościć na Politechnice Bydgoskiej uczniów klas 3A i 3E z VI LO w Bydgoszczy, w ramach spotkań organizowanych w celu promocji Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

W trakcie wizyty uczniowie spotkali się z Prodziekanem ds. kształcenia i spraw studenckich – dr inż. Robertem Polasikiem, który zaprezentował ofertę dydaktyczną WIMu. Następnie uczniowie wizytowali poszczególne laboratoria Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

W ramach spotkań z pracownikami zrealizowane były następujące zajęcia dydaktyczne:

• Sensoryka i aktoryka w pojazdach samochodowych.
  • Proces projektowy - czym zajmuje się projektant; krótkie wprowadzenie do projektowania opakowań i grafiki. Podstawy tworzenia prototypów.
  • Wspomaganie projektowania z zastosowaniem oprogramowania CAD Autodesk Fusion 360.
  • Rozwój dronów i ich zastosowań we współczesnej gospodarce.
  • Jak zobaczyć wnętrze obiektu bez jego zniszczenia? - Laboratorium Mikrotomografii Komputerowej.
  • Sterowanie maszyn i urządzeń elektrycznych przy wykorzystaniu sterowników PLC i przemienników częstotliwości.

Z ramienia Wydziału w organizacji wizyty czynny udział brali:

Koordynator spotkania: dr inż. Marcin Łukasiewicz,

Organizacja zajęć oraz prezentacja laboratoriów:

dr inż. Joanna Wilczarska, mgr inż. Ewa Kuliś, dr inż. Michał Liss, mgr szt. Anita Szymankiewicz, mgr szt. Eliza Sikorra, Jarosław Stempniakowski, Weronika Poręba, dr hab. Romuald Fajtanowski, dr inż. Michał Stopel, dr inż. Emil Smyk, mgr inż. Maciej Gniadek, dr inż. Sylwester Wawrzyniak, dr inż. Daniel Perczyński, mgr inż. Agnieszka Sołtysiak.