Wizyta studentów w firmie HOLKAP na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego
15 marca 2023
Studenci III roku TRANSPORTU (sp. LOGISTYKA) w dniu dzisiejszym odwiedzili Holkap Magazyn Logistyczny – firmę działającą w branży magazynowania, logistyki i spedycji, znajdującą się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Ponad 5000 m2 powierzchni magazynowej, magazyny klasy A, regały wysokiego składowania, regały przesuwne, hydrauliczne doki rozładunkowe, różnorodność stosowanych środków transportu wewnętrznego – to tylko część spośród elementów i ciekawostek, które udało nam się zobaczyć na terenie firmy.

Pozyskaliśmy wiedzę na temat stosowanego systemu informatycznego wspomagającego magazynowanie wraz z czytnikami kodów, systemu monitoringu oraz urządzeń zapewniających odpowiednie warunki magazynowe dla składowanych towarów, np. ogrzewanie nawiewowe czy urządzenia utrzymujące wymagany poziom wilgotności, co jest niezwykle istotne w przypadku składowanych arkuszy papierowych.

Bydgoski Klaster Przemysłowy dziękujemy za zorganizowanie dla nas dzisiejszego spotkania, a przedstawicielom firmy Holkap za zaproszenie.