Wielki finał konkursu eWIM – 09.06.2022 r. – kampus Politechniki Bydgoskiej
06 czerwca 2022

Dnia 09.06.2022 r. na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej przy Al. prof. S. Kaliskiego 7 odbędzie się finał konkursu pt. „eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny”. Konstrukcje uczniów z ponad 20 szkół ponadpodstawowych będą rywalizować w dwóch konkurencjach: design oraz sprawnościowej.

W ramach konkursu zespoły mają za zadanie zbudować pojazdy na podstawie deskorolki elektrycznej. W konkurencji design ocenie wizualnej podlegać będzie nieszablonowość i estetyka wykonanych rozwiązań. Zwycięzcą kategorii zostanie zespół, który otrzyma największą liczbę punktów przyznaną przez członków komisji konkursowej. Slalomy, tunele, rampy to tylko niektóre z wyzwań jakie będą stały przed kierowcami podczas pokonywania toru przeszkód. W kategorii sprawnościowej liczyć się będzie najkrótszy czas.

Celem wydarzenia jest promowanie kierunków technicznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie poprzez udział w konkursie mają możliwość poznania, że praca inżyniera może być ciekawa, kreatywna i dostarczać mnóstwa satysfakcji z realizacji projektów. Wydarzenie ma także na celu promocję Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej oraz zachęcenie uczniów do podejmowania nauki na wyższych etapach edukacji.

Bieżąca relacja z przygotowań do finału: