Panelowe spotkanie w ramach Kolokwium Akademickiego
14 grudnia 2023

W dniu 12 grudnia br. w Pałacu Młodzieży odbyło się panelowe spotkanie w ramach Kolokwium Akademickiego, poświęcone tematyce "Transhumanizm i Sztuczna Inteligencja: Szansa czy Zagrożenie?". Prelegentami byli prof. dr hab. inż. Dariusz Skibicki (kierownik Katedry Mechaniki i Metod Komputerowych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej), dr Marta Kładź-Kocot (doktor nauk humanistycznych, autorka powieści fantasy oraz książek naukowych, współtworząca Centrum Kultury Fantastycznej, działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy), oraz dr Marcin Kowalczyk (adiunkt w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członek Rady Programowej Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej). Uczestnikami panelu byli uczniowie bydgoskich liceów. Debata i późniejsza dyskusja dotyczyły szans i zagrożeń transhumanizmu, możliwości osiągnięcia technologicznej osobliwości oraz znaczenia sztucznej inteligencji z chatem-GPT w roli głównej.