Nowy prodziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej
24 stycznia 2022

24 stycznia 2022 roku stanowisko Prodziekana ds. kształcenia i spraw studenckich na Wydziale Inżynierii Mechanicznej objęła dr inż. Patrycja Bałdowska-Witos.

Życzymy powodzenia na nowym stanowisku oraz samych sukcesów.

Dr inż. Patrycja Bałdowska-Witos prowadzi analizy i badania naukowe w zakresie celowego sterowania procesami przetwórczymi i cechami materiałowymi tworzyw polimerowych zmierzającymi do skutecznego ich kształtowania, a w konsekwencji, minimalizowania ich szkodliwego wpływu na środowisko. W efekcie dotychczasowych działań i dociekań naukowych w październiku 2019 r. uzyskała tytuł naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. W latach 2019-2021 z problematyki zainteresowań naukowych opublikowała ponad 50 publikacji, z czego ponad 20 w periodykach naukowych z listy MNiSW. W roku 2020 ukazała się monografia naukowa pt. „Ekoefektywność procesu formowania opakowań”. Obecnie pełni funkcję Członka Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna, członka Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego oraz od roku 2020 redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Ekologia i Technika”. Od 2021 r. sprawuje również opiekę nad promocją i rozwojem Koła Naukowego Eko-Technik działającego na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej.