Konferencja naukowa „Diagnostyka maszyn i pojazdów”
16 grudnia 2019

12 grudnia 2019 roku w Bydgoszczy odbyła się konferencja naukowa „Diagnostyka maszyn i pojazdów”.

Jest to kontynuacja serii międzynarodowych konferencji „Diagnostyka” organizowanych przez Wydział Inżynierii Mechanicznej UTP. Spotkanie poświęcone było problematyce zastosowań teorii diagnostyki w praktyce przemysłowej. Diagnostyka techniczna pozwala określić aktualny stan techniczny obiektów mechanicznych, co przekłada się w praktyce przemysłowej na uzyskanie znacznych oszczędności materiałowych i finansowych. W ostatecznym rozrachunku umożliwia także opracowywanie nowych strategii działania maszyn, prowadzenie wysoce ekonomicznych technologii napraw i racjonalne zarządzanie częściami zamiennymi.

Głównymi tematami konferencji były: postępy w testowaniu maszyn wspierane przez techniki wirtualne, systemy diagnostyczne i ich aplikacje, prezentacja wyników badań i ich aplikacji, zarządzanie wiedzą na temat obsługi maszyn.
Obrady naukowe zostały przeprowadzone na sesji plenarnej, sesji plakatowej, w której uczestnicy wielu ośrodków naukowych przedstawili swoje prace.
W konferencji wzięło udział kilkudziesięciu uczestników, w tym przedstawiciele różnych uczelni z Polski i z zagranicy: Politechnika Gdańska w Gdańsku, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Slovak University of Agriculture in Nitra, Slovak Republic; University of Novi Sad, Serbia; S-EKA spol. s r.o., authorized organization for emission control of road vehicles, Slovak Republic; Institute of Thermomechanics of the CAS, Czech Republic; Lviv Polytechnic National University, Ukraine; Khmelnitsky National University, Ukraine; South Ural State University, Russia; University of Defence Brno, Czech Republic; ARRIVA Slovakia a.s., Slovak Republic.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2019/diagnostyka{/gallery}