I Konferencja Bezpieczeństwa Napraw Pojazdów
06 czerwca 2024

W dniach 04 i 05 czerwca 2024r. w kampusie Politechniki Bydgoskiej odbyła się „I Konferencja Bezpieczeństwa Napraw Pojazdów”. Tematyka Konferencji obejmowała zagadnienia związane z popularyzacją wiedzy w zakresie naprawy środków transportu, transferu wiedzy i technologii napraw pojazdów oraz tworzenie platformy współpracy środowiska branżowego z jednostkami naukowymi.

Konferencja zorganizowana została przez Katedrę Eksploatacji Maszyn i Pojazdów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej oraz przez Instytut Technologii Karoserii. Honorowy patronat nad Konferencją objął Wojewoda Kujawsko – Pomorski.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do partnerów technologicznych: HERKULES Auto-Technika oraz GYS France, którzy udostępnili uczestnikom najnowsze systemy oraz przeprowadzili stosowne pokazy i szkolenia z zakresu: bezpieczeństwa środków transportu; technologii napraw środków transportu; systemów oceny napraw powypadkowych; specyfiki napraw pojazdów użytkowych; techniki warsztatowej i jej zastosowania w naprawach; zarządzania wiedzą o eksploatacji środków transportu.

Pozytywny odbiór i wielkie zainteresowanie skłaniają organizatorów do przygotowania kolejnej edycji Konferencji. W konferencji wzięło udział 105 osób.