Greenpower Polska 2017
02 października 2017

23 i 24 września 2017 r. na Torze Poznań odbył się finał Międzynarodowych zawodów bolidów elektrycznych GREENPOWER POLSKA.

Auta z Polski i zza granicy startowały w dwóch godzinnych wyścigach. W tym czasie pojazdy musiały przejechać jak najdłuższy dystans osiągając średnią prędkość niekiedy nawet ponad 50 km/h.
Po czerwcowym sukcesie w eliminacjach do finału Poznania zostali oddelegowani studenci WYDZIAŁU INŻYNIERII MECHANICZNEJ specjalności SAMOCHODY I CIĄGNIKI
oraz członkowie KOŁA NAUKOWEGO FANÓW MOTORYZACJI z bolidem własnej konstrukcji, tj. kierowca – Dominika PŁACZEK oraz konstruktorzy: Szymon BEŁZA, Mateusz KURKOWSKI, Mateusz SKRZESZEWSKI i Dorian ŻUCHOWSKI.

Miło nam poinformować, że nasz TEAM zdobył wysokie 6. miejsce w kategorii klasy F24+.
Dzięki możliwości rywalizacji oraz poznania innych rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych przez konkurentów, studenci zdobyli cenną wiedzę i doświadczenie przydatne przy startach w kolejnych latach.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku!

Opiekunowie:
Tomasz KAŁACZYŃSKI