Dzień Dziecka z WIM
29 maja 2024

Dzisiaj na terenie Politechniki Bydgoskiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Dziecka z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej. Na to radosne święto zostały zaproszone grupy szkolno-przedszkolne, aby wspólnie odkrywać fascynujący świat inżynierii i technologii.

Dzień rozpoczął się od spaceru z zagadkami po kampusie Politechniki Bydgoskiej, gdzie dzieci miały okazję poznać ciekawostki związane z uczelnią oraz jej historią. Następnie młodzi odkrywcy odwiedzili laboratoria Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Podczas tej wizyty dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca inżyniera oraz jakie nowoczesne technologie są wykorzystywane w codziennej działalności Wydziału.

Kulminacyjnym punktem programu była niespodzianka w postaci ekspozycji motoryzacyjnej. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska imponujące pojazdy, takie jak ciągnik siodłowy, koparkę, traktor oraz meleksa. Te niezwykłe maszyny wzbudziły ogromne emocje i zachwyt wśród najmłodszych uczestników wydarzenia. Jednak największe emocje i zachwyt wzbudziła prezentacja platformy kroczącej "psa", która zafascynowała wszystkich uczestników wydarzenia.

Na zakończenie dnia każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety wyprodukowane przez pracowników Wydziału Inżynierii Mechanicznej z tworzyw sztucznych. Były to unikalne upominki, które będą przypominać dzieciom o tym wyjątkowym dniu spędzonym na Politechnice Bydgoskiej.

Serdecznie dziękujemy firmie Daw-Trans za wsparcie i pomoc w organizacji tego wspaniałego dnia. Dzień Dziecka z WIM był doskonałą okazją do promocji nauki i technologii wśród najmłodszych oraz do pokazania, że inżynieria może być fascynująca i pełna przygód.