Dyplomatorium na WIMie
16 grudnia 2019

14 grudnia 2019 roku na Wydziale Inżynierii Mechanicznej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla absolwentów I i II stopnia kierunków: mechanika i budowa maszyn, transport, wzornictwo, inżynieria biomedyczna, mechaniczna inżynieria tworzyw i inżynieria odnawialnych źródeł energii.

Gospodarzem uroczystości był dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej dr hab. inż. Janusz Musiał, prof. uczelni. Spotkanie swoją obecnością uświetnili J.M. Rektor UTP, prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński, prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Stanisław Mroziński, prof. uczelni, członkowie Rady Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna pod przewodnictwem dr. hab. inż. Bogdana Ligaja oraz prodziekan ds. Kształcenia i Spraw Studenckich, dr inż. Robert Polasik.
Wygłoszono efektowny wykład akademicki – dr. Piotr Szewczykowski, a także odbył się pokaz z zastosowaniem dronów; o choreografię i programowanie zadbał dr inż. Damian Ledziński.

Oprawę muzyczną i podniosły nastrój zapewnił Chór Akademicki UTP pod kierownictwem dr Agnieszki Sowy.
Podczas uroczystości, oprócz uroczystego rozdania dyplomów, wręczono nagrody i wyróżnienia dla wybitnych studentów. Absolutorium było również okazją do nagrodzenia laureatów konkursu o nagrodę prezesa oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Bydgoszczy - dra hab. inż. Macieja Matuszewskiego, prof. uczelni.

Absolwentom, osobom nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja do pobrania.