CIEKAWE PRACE DYPLOMOWE REALIZOWANE W KATEDRZE TECHNIK WYTWARZANIA NA WIM C.D.
15 lutego 2024

Kolejny absolwent mgr inż. Tomasz Szczęsny realizował ciekawą pracę dyplomową pt. Badanie wybranych parametrów technologicznych obróbki EDM na efektywność wytwarzania elementów form wtryskowych. Przedstawione w pracy badania zostały zrealizowane dzięki uprzejmości firmą AKSON Sp. z o.o.. Mgr inż. Tomasz Szczęsny jest absolwentem specjalności Procesy, Maszyny i Systemy Produkcyjne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Badania przedstawione w pracy dyplomowej były ściśle powiązane z pracą zawodową mgr. inż. Tomasza Szczęsnego. Na co dzień nasz absolwent jest technologiem w bydgoskiej narzędziowni, gdzie wytwarzane są formy wtryskowe do produkcji polimerowych zamknięć opakowań. Wyniki badań prezentowych w pracy mają charakter aplikacyjny i mogą być pomocne przy wytwarzaniu elementów do form wtryskowych. Praca została zrealizowana pod opieką dr. inż. Piotra Czyżewskiego w Katedrze Technik Wytwarzania na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

Praca stanowi dobry przykład realizacji prac dyplomowych przy współpracy z firmami z naszego regionu. Serdeczne podziękowania dla firmy AKSON Sp. z o.o. z Bydgoszczy za pomoc w realizacji badań zawartych w pracy dyplomowej.