WIZYTA STUDYJNA STUDENTÓW PROGRAMU ERASMUS + W FIRMIE SIROPOL SP. Z O.O.
09 lutego 2024

W dniu 22.01.2024 studenci programu ERASMUS + w ramach zajęć WELDING AND JOINING TECHNOLOGIES prowadzonych przez dr. inż. Piotra Czyżewskiego odbyli wizytę studyjną w firmie SIROPOL Sp. z o.o.

Absolwent naszego Wydziału Dyrektor Michał Mazurkiewicz przedstawił nam obszar działania i rozwoju firmy oraz zaprezentował procesy związane z wytwarzaniem części dla branży motoryzacyjnej metodą wtryskiwania. Nasza absolwentka Pani inż. Magdalena Pasela opowiedziała o systemie organizacji pracy w przedsiębiorstwie, w którym codziennie bierze udział.

Studenci mogli zapoznać się z procesami wytwarzania w wykorzystywanymi firmie. Poznali systemy zarządzania jakością wykorzystywanymi w produkcji wytworów polimerowych, metody automatyzacji procesów z wykorzystaniem robotów przemysłowych, nowoczesne systemy wizyjne do kontroli podczas produkcji. Ponadto zapoznali się z pracą działu narzędziowego, gdzie buduje się i przygotowuje do pracy formy wtryskowe oraz dział kontroli jakości, w którym wykorzystywane są nowoczesne systemy pomiarowe stykowe i bezstykowe.

Serdeczne podziękowania dla zarządu firmy SIROPOL za otwartość i możliwość odbycia bardzo ciekawej wizyty studyjnej.