Testy prototypu respiratora CoViVentilUCM02
04 maja 2021

W ocenie i testowaniu udział brał także z-ca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wyższego Piotr Kowalski. Wcześniej dwukrotnie respirator oceniał dziekan Wydziału Lekarskiego CM UMK prof. dr hab. n. med. Zbigniew Włodarczyk. UTP na spotkaniu reprezentował prorektor ds. nauki i ewaluacji dr hab. inż. Bogdan Ligaj, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej dr hab. inż. Janusz Musiał, prof. uczelni oraz Kierownik Biura Rektora dr hab. inż. Szymon Różański, prof. uczelni.

W czasie pokazu, wysoko zostały ocenione zastosowane rozwiązania techniczne oraz innowacyjne modyfikacje niektórych trybów pracy respiratora CoViVentilUCM02. Obecnie przed zespołem jest montaż 10 szt. Następny etap to bardzo restrykcyjne badania kliniczne i badania związane z procedurą uzyskania znaku zgodności CE.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2021/respiobec{/gallery}