Studenci Wzornictwa UTP wygrywają w konkursie Muzeum Okręgowego!
20 stycznia 2021

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zorganizowało dla studentów Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego konkurs. Tematem był projekt aranżacji wnętrza Muzeum Farmacji, które to znajduje się w Aptece pod Łabędziem i stanowi część wspomnianego Muzeum.

Studenci II semestru studiów magisterskich z Pracowni Projektowania Mebla prowadzonej przez dr. hab. Romualda Fajtanowskiego, prof. uczelni przygotowali 11 projektów przedstawiających nowe wersje wnętrza apteki. Wśród nich był ten zwycięski - komisja pod przewodnictwem dyrektora Wacława Kuczmy wybrała do realizacji projekt Marty Simon. Projekt spełniał wszystkie rygorystyczne wymagania i kryteria muzealników, jak również pięknie zagospodarował wnętrze apteki, tworząc z niej miejsce niezwykle klimatyczne, pełne ciepła i uroku.

Jak mówi sama autorka: Wygranie tego konkursu to dla mnie ogromna niespodzianka, ponieważ projekty moich koleżanek i kolegów były równie dobre i doskonale opracowane. Każdy z nich był na swój sposób wyjątkowy. Jestem szczególnie wdzięczna Panu Profesorowi Fajtanowskiemu za duże wsparcie i słowa otuchy, które działały bardzo mobilizująco. W swoim projekcie starałam skupić się przede wszystkim na wytycznych, które otrzymaliśmy od dyrekcji i wprowadzić pewien balans pomiędzy światem nowoczesnym i muzealnym a atmosferą herbaciarni, w której panuje zupełnie odmienny, bardziej przytulny klimat. Myślę, że z powodzeniem uzyskałam dany efekt i to zaważyło na wygranej, z czego jestem bardzo dumna.

Poziom przesłanych prac był tak wysoki, że postanowiono przyznać dwie drugie i dwie trzecie nagrody! Laureatkami drugiego miejsca są Agnieszka Rosołowska i Daria Chylińska, natomiast podium zamykają Sylwia Królikowska i Gabriela Skrobacka.

I miejsce - Marta Simon

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2021/simon{/gallery}