Pierwsze wyniki konkursu MINIATURA 5. Dofinansowanie dla WIMu!
18 sierpnia 2021

Narodowe Centrum Nauki opublikowało pierwszą listę rankingową konkursu MINIATURA 5, w którym badacze mogą ubiegać się o środki na badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze lub konsultacyjne.

Wśród 58 dofinansowanych wniosków znalazły się dwa złożone przez naszych naukowców z Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

Wniosek na staż naukowy w Purdue University w USA "Wprowadzenie wilgotności jako parametru funkcji prawdopodobieństwa rozdrabniania biomasy ziarnistej" uzyskał finansowanie w kwocie 49 513 PLN. Celem naukowym projektu jest poszerzenie wiedzy i praktyki w zakresie niedostatecznie rozpoznanych i opisanych zależności pomiędzy prawdopodobieństwem pęknięcia ziaren biomasy a ich wilgotnością. Dostarczona wiedza przyczyni się do rozwoju adekwatnych modeli rozdrabniania biomasy za pomocą metody elementów dyskretnych. Autorem wniosku jest dr Weronika Kruszelnicka.

Wniosek dr. inż. Tomasza Tomaszewskiego na badania wstępne "Probabilistyczne modelowanie efektu skali w zakresie zmęczenia wysokocyklowego mini-próbek wytwarzanych przyrostowo" uzyskał finansowanie w kwocie 49 940 PLN. Celem projektu jest probabilistyczne ujęcie wpływu efektu skali na właściwości zmęczeniowe obiektów wykonanych ze stopu aluminium i stali nierdzewnej, uzyskanych w technologii wytwarzania przyrostowego (Additive Manufacturing - AM).

Serdecznie gratulujemy!