Kolejne sukcesy studentów Wzornictwa
28 września 2020

Kreatywność i talent studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego kolejny raz dały o sobie znać.

Podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się 24-25 września w Warszawie projektanci ze Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej zachwycili swoimi projektami.

Trwający podczas targów konkurs na projekt opakowania „Strefa Studenta” podzielony był na trzy kategorie. W kategorii „Funkcjonalność i Forma” zwyciężył projekt „Opakowanie na cebulki kwiatowe” autorstwa Agnieszki Rosołowskiej. W opakowaniu zastosowano materiał wytworzony ze skórek z bananów, w którym wykorzystano także ekologiczny papier oraz nić. Opakowanie posiada otwory w celu przepuszczalności powietrza. Wzór, który tworzą nawiązuje do grafiki na etykiecie, która przedstawia dany gatunek rośliny. Materiał ze skórek jest odpadem organicznym. Opakowanie powstało w celu zredukowania odpadów z tworzyw sztucznych występujących w tradycyjnych opakowaniach tego typu.

Wśród finałowych 16 prac znalazły się jeszcze 4 prace naszych studentów Wzornictwa:

• w kategorii „Wrażenie”
    • Monika Czapiewska - #shave it - Zestaw opakowań na maszynki do golenia "shaveit"
    • Wojciech Zabel - Haczyki - Opakowanie na haczyki wędkarskie
  • w kategorii „Funkcjonalność i Forma”
    • Blanka Czubacka - Monitor samopoczucia Synza - opakowanie na leki
  • w kategorii „Szata Graficzna”
    • Wiktoria Falba - Yarnoodle - Opakowanie na włóczkę i druty

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2020/wzornicykonkurs{/gallery}