Inauguracja II edycji konkursu eWIM
27 stycznia 2023

26 stycznia odbyła się Inauguracja II edycji konkursu eWIM. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci 22 szkół, które zgłosiły się do wzięcia udziału w konkursie. Tegoroczna edycja liczy łącznie aż 30 zespołów!

Przyjezdnych gości przywitał Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej dr hab. inż. Piotr Aleksandrowicz, prof. PBŚ. W kolejnej części spotkania omówiono zasady konkursu oraz wygłoszono wykład na temat projektowania elementów pod kątem konkursu. Na przykładzie wykonania spojlera, pokazano namiastkę projektowania w programie inżynierskim Solidworks. Dzięki współpracy z firmą DPS Software Sp. z o.o., w ramach udziału w konkursie uczestnicy mają możliwość uzyskania licencji edukacyjnych programu Solidworks, w którym mogą przygotować projekty swoich pojazdów elektrycznych.  Formuła konkursu jest doskonałą okazją do tego, aby uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli poznać z czym związane są studia na kierunku mechaniki i budowy maszyn oraz przyszła praca inżyniera mechanika.

Na zakończenie rozdano zestawy startowe, które stanowią podstawę do budowy pojazdów konkursowych. W skład zestawu wchodziła deskorolka elektryczna (hoverboard), nakładka oraz naklejki z logo Wydziału Inżynierii Mechanicznej i konkursu eWIM.

Szykuje się emocjonujący finał, który odbędzie się 6 czerwca na terenie Politechniki Bydgoskiej. Nie możemy się już doczekać jakimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi zaskoczą nas tegoroczni uczestnicy!