II miejsce absolwentki Wzornictwa za pracę dyplomową
08 grudnia 2020

Agnieszka Rosołowska, absolwentka Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej zdobyła II miejsce w konkursie na najlepszą pracę dyplomową.

Organizatorzy konkursu - Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nagrodzili pracę „Ekologiczny materiał jako zamiennik tworzyw sztucznych” w kategorii INNOWACJE WDRAŻANE DO GOSPODARKI.

Jak mówi autorka: Celem pracy była prezentacja ekologicznego materiału wykonanego z odpadów, jakimi są skórki bananów oraz jego przykładowego zastosowania. Przedstawiono proces jego wytwarzania. W celu zredukowania odpadów z tworzyw sztucznych w takich produktach jak doniczka produkcyjna oraz opakowanie na cebulki kwiatowe użyto wspomnianego materiału. Powstałymi produktami są: doniczka, która po przesadzeniu rośliny staje się odpadem organicznym oraz opakowanie na cebulki kwiatowe składające się ze wspomnianego już materiału oraz pozostałych elementów, jakimi są papier ekologiczny oraz nić. Dzięki coraz większej świadomości społeczeństwa, rośnie zainteresowanie opakowaniami, które emitują mniejsze lub zerowe ilości odpadów. Zaprezentowane (...) produkty odpowiadają na obowiązujące trendy dotyczące ekologicznych rozwiązań.

Opiekunem pracy jest dr Marcin Jędrzak.

Gratulujemy!