Certyfikowane szkolenie dla studentów z bezpieczeństwa maszyn w praktyce
19 stycznia 2024

W dniu 17 stycznia 2024 r., Pan Wojciech Bernadkiewicz z firmy TS-CERT poprowadził dla studentów wybranych semestrów, studiów I i II stopnia kierunków Mechanika i budowa maszyn oraz Mechatronika certyfikowane szkolenie z Bezpieczeństwa maszyn w praktyce. Na szkoleniu przedstawione zostały wymagania prawne (Dyrektywy maszynowej 2006/42/WE i Dyrektywy narzędziowej 2009/104/WE) i techniczne związane z prawidłową konstrukcją i eksploatacją maszyn i urządzeń. Materiał prezentowany na szkoleniu był wspomagany licznymi przykładami z rzeczywistych przypadków, których szkoleniowiec doświadczył w swojej karierze zawodowej. W trakcie spotkania kluczowe było również wyjaśnianie wątpliwości interpretacyjnych dotyczących wymogów prawnych oraz innych przepisów powiązanych z tą tematyką. Podczas szkolenia oraz w trakcie dyskusji pojawiło się wiele pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi.
Szczególne podziękowania pragnę złożyć Panu Wojciechowi Bernadkiewiczowi oraz firmie TS-CERT za poświęcony czas i chęć podzielenia się swoim niezwykle cennym i bogatym doświadczeniem inżynierskim w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn oraz znajomości przepisów prawa zarówno krajowego, jak i międzynarodowego z tego obszaru.
Serdecznie dziękujemy!